sty 26, 2014

Dlaczego warto dbać o skórę ?

Skóra jest materią organiczną. Zachowuje pewne właściwości żywego organizmu tak, jak na przykład drewno. W obiegowej opinii funkcjonuje twierdzenie, że skóra „oddycha”; jest w tym wiele prawdy, ponieważ wyraźnie reaguje na oddziaływanie zewnętrznych czynników takich jak ciepło, zimno, niedostateczna czy nadmierna wilgotność.

 

Podczas obróbki w garbarniach skórę poddaje się skomplikowanym procesom, m.in. jest preparowana z wykorzystaniem substancji nawilżających, które nadają jej miękkość i elastyczność. W trakcie eksploatacji  substancje te odparowują. Wówczas materiał ten – tak, jak ludzka skóra - traci właściwe jej cechy fizyczne. Dla ich zachowania konieczne staje się uzupełnianie powtarzających się niedoborów wilgotności i zapobieganie wysuszaniu.

 

Panuje powszechne przekonanie, że skórę bardzo trudno utrzymać w dobrym stanie i bardzo łatwo uszkodzić ją nieodwracalnie. Problemy takie może czasem spowodować m.in. tusz z długopisu, kolorowy kosmetyk, promienie słoneczne, ciepło kaloryfera. Skóra może ulec uszkodzeniu zarówno w kontakcie jednorazowym jak i długotrwałym. Naturalnym jest oczywiście, że jak każdy materiał zużywa się ona pod wpływem codziennego użytkowania – stopniowo wysusza się i twardnieje pod wpływem słońca, potu i temperatury. Niekiedy może się także delikatnie odbarwiać lub wycierać – ta cecha jednak dla niektórych gatunków jest wręcz pożądana.

 

Niewątpliwie destrukcyjne oddziaływanie na skórę ma sól zawarta w ludzkim pocie, a także większość popularnych, domowych środków czyszczących, nie przeznaczonych jednak do skór naturalnych. W konsekwencji, po pewnym czasie skóra traci początkową elastyczność, wykazuje coraz szybsze oznaki zużycia lub zwyczajnie zostaje uszkodzona.


Aby zachować ludzką skórę w dobrej kondycji od dawna stosuje się szeroką gamę środków i specyfików. Nikomu nie wydaje się to dziwne lub niepotrzebne. To samo dotyczy utrzymywania jej w czystosci. Jednak jednocześnie zapominamy o tych zabiegach w przypadku naturalnej skóry użytkowej, która odpowiednio zadbana odwdzięczyć się może nam długim okresem eksploatacji w dobrym stanie, z zachowaniem swoich wyjatkowych walorów. 

 

Linia środków do skór naturalnych Leather Master® należy do jednych z najbardziej zaawansowanych i skutecznych, a ogólnoświatowy zasięg producenta (UNITERS), współpraca laboratorium z największym konsorcjum garbarskim w Europie (GRUPPO MASTROTTO) oraz miedzynarodowe certyfikaty jakości czyni ją najlepszym wyborem dla Państwa skórzanych wyrobów.

 
 

 

 
 
 
www.tkm.com.pl - Środki do czyszczenia, renowacji i pielęgnacji mebli skórzanych, pielęgnacja odzieży motocyklowej, czyszczenie odzieży skórzanej, środki do czyszczenia skórzanej tapicerki samochodowej, skóry, usuwanie zabrudzeń ze skóry. Farby i barwniki do skór oraz środki do pielęgnacji tkanin i innych materiałów.