sty 27, 2014

Gwaranacja i Jakość !

Producentem wszystkich oferowanych przez nas produktów jest firma UNITERS o globalnym zasięgu z siedzibą w sercu przemysłu skórzanego w Europie w północnych Włoszech. Jako nieliczna na świecie, a zupełnie wyjątkowa na polskim rynku jako dostawca posiada komplet najważniejszych certyfikacji jakościowych na całą swoją produkcję. Świadczy to o wyskiej dbałosci o każdy produkt zarówno pod względem skuteczności jak i bezpieczeństwa.

Certyfikaty ISO i OHSAS

 

Uniters produkuje od wielu lat kierując się głównym celem, którym jest stworzenie warunków niezbędnych do zrównoważonego i harmonijnego związku między ludźmi, firmą i środowiskiem.

Polityka ta opiera się na dążeniu Unitersu do zapewnienia maksymalnej satysfakcji dla wszystkich tych części społeczeństwa, wobec których firma odpowiedzialna, w tym klientów, partnerów, akcjonariuszy, społeczeństwa, pracowników i oczywiście wobec samego środowiska.
Aby to osiągnąć, Gordian Tork postanowił w 1998 roku o dostosowaniu organizacji, procesów produkcji i zarządzania do zgodności z normami UNI EN ISO poprzez przestrzeganie ścisłych zasad i ustalenie dokładnych celów niezbędnych do osiągnięcia
najwyższych standardów jakosci.

Pierwszy krok w kierunku certyfikacji ISO został zrobiony już w 1998 roku, kiedy Uniters otrzymał certyfikat jakości UNI EN ISO 9002. Firma opracowała zintegrowany System Zarządzania Jakością i Środowiska w celu zwiększenia wartości wszystkich jej zasobów, zarówno organizacyjnych jak i ludzkich oraz do poszanowania środowiska, w którym działa.

Następnie w 2002 roku po wprowadzeniu nowego UNI EN ISO 9001:2000 (Vision 2000) Uniters uzyskał Certyfikat jakości UNI EN ISO 9001.

W 2004 roku w ramach procesu optymalizacji swoich działań w zakresie ochrony środowiska UNITERS zdobył certyfikat środowiskowy UNI EN ISO 14001, rozwijając własny System Zarządzania Środowiskowego wg normy UNI EN ISO 14001:1996.

W grudniu 2005 r. UNITERS uzyskał certyfikat OHSAS 18001, spełniając wysokie normy w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa w miejscu pracy. OHSAS 18001 jest w pełni zgodny z normami ISO 9001 i ISO 14001. W związku z powyższym, UNITERS jest w stanie zaprojektować i wdrożyć system zarządzania Jakością - Środowiskiem i Bezpieczeństwem Pracy, dzięki czemu gwarantuje swoim klientom bezpieczne i niezawodne produkty oraz profesjonalną, sprawną obsługę przy zapewnieniu troski o stan środowiska, zdrowia i bezpieczeństwa pracowników, współpracowników, gości i dostawców.

Dzięki uzyskaniu tej certyfikacji Uniters zakwalifikował się do członkostwa w Klubie "Excellence " znanego jako Certiquality, którym może się pochwalić tylko kilka włoskich firm. 

W dniu 22 maja 2006 Certiquality uhonorował Uniters "Certyfikatem Doskonałości", urzędowym dokumentem wydanym przez tę agencję firmom, które uzyskały trzy certyfikaty w zakresie jakości, ochrony środowiska i bezpieczeństwa pracy. Certyfikat ten zaświadcza o uzyskaniu poziomu doskonałości osiągniętej przez Uniters w dziedinie jego systemów racjonalizacji i optymalizacji jakości produkicji, dbałości o środowisko i bezpieczeństwo procedur pracy. 

 


Kliknij poniżej, aby zobaczyć lub pobrać certyfikaty w formacie pdf .

 
 
 
 
www.tkm.com.pl - Środki do czyszczenia, renowacji i pielęgnacji mebli skórzanych, pielęgnacja odzieży motocyklowej, czyszczenie odzieży skórzanej, środki do czyszczenia skórzanej tapicerki samochodowej, skóry, usuwanie zabrudzeń ze skóry. Farby i barwniki do skór oraz środki do pielęgnacji tkanin i innych materiałów.